śmiech co to znaczy
śmiech co to znaczy. Czym jest stworzonym poprzez napięcie mięśni w pierwszej kolejności w.

Czy przydatne?

Definicja śmiech

Co to znaczy śmiech: uśmiech, jest w fizjologii wyrazem twarzy, stworzonym poprzez napięcie mięśni w pierwszej kolejności w okolicach kącików ust, ale także wokół oczu. Śmiech jest u ludzi jednym z przejawów radości albo szczęścia, może być jednak także niekontrolowanym przejawem strachu.
Badania wykazały, iż śmiech jest zwykłą reakcją na pewne typy stymulacji, niezależne od danej kultury. To jest reakcja wyuczona, bo dzieci wychowane poprzez inne zwierzęta niż człowiek nie są w stanie zaprezentować socjalnej wersji śmiechu albo uśmiechu, co zostało dowiedzione doświadczalnie. Z kolei to co obseruje się u noworodków tj. zwykłe naśladownictwo skurczow mięśni. U zwierząt śmiech jest regularnie oznaką groźby (pokazywanie zębów) albo uległości. U człowieka to jest reakcja na lęk, zastępująca agresję albo ucieczkę (możliwości zastosowania tych opcji są znacząco ograniczone z racji na normy socjalne), toteż śmiech jest charakterystyczną ludzką socjalną czynnością lękową.
Uśmiech wiąże się z tym, iż mózg wydziela endorfinę, która minimalizuje ból fizyczny i cierpienie psychiczne i powiększa poczucie zadowolenia, co jest reakcją obronną organizmu w wypadku, gdy organizm odbierze impuls, który zinterpretuje jako zagrożenie i się go zlęknie.
Leczenie śmiechem to gelotologia.
Amerykański naukowiec Igor Krishtafovich, stworzył wzór na ludzki śmiech:
HE = PI x C/T + BM
Gdzie:
PI - zaangażowanie osobiste
C - podświadomość żartu. Najwyższy poziom podświadomości żartu to czas 1 do 2 sekund, gdzie publiczność rozwiąże skonstruowany poprzez nas problem.
T - czas opowiadania żartu (jego długość). Im dłuższy żart, tym mniejszy skutek.
BM - nastrój/podłoże żartu.
HE - skutek humorystyczny.
"Żartowanie jest bezkrawą walką słowną podnosząca twój statut i wzmacniającą twoją pozycję. Aczkolwiek przyjacielskie żarty są raczej gatunkiem intelektualnej potyczki, to jest najlepszy trening przed prawdziwą walką. Dla przykładu, w rodzinnych układach można sprawdzić kto jest główny poprzez żartobliwe potyczki - twierdzi Krishtafovich. Dlaczego mężczyzna śmieje się głośniej po opowiedzianym przed chwilą kawale niż wszyscy go słuchający? - pyta naukowiec. Gdyż czuje się jakby był w danej chwili panem świata, jakby miał w danej chwili miał miejsce jego triumf - odpowiada. Jeżeli śmiech podbudowywuje agresję, to dlaczego kobiety lubią błaznować? Poczucie humoru jest jedną z cech definiujących pozycję mężczyzny. Jest oznaką jego inteligencji. Ewolucja intelektu daje większe szanse na przetrwanie. Tak więc poczucie humoru jest o sporo większą oznaką męskości niż napompowane mięśnie. - tłumaczy Krishtafovich. Wzór poświęcony jest dla aktorów, pisarzy, polityków. Dobry kawał może przekonać do nas naszych wyborców.&quot